لیست کتاب های خوب

این لیست با اولویت بنذی  نیست فقط همین طوری هر کدوم به ذهنم رسید رو نوشتم

1-کشتی پهلو گرفته

2-من او

3-افتاب در حجاب

4-روی ماه خداوند را ببوس

5-داستان سیستان

6-دا

7-داستان های شهر جنگی

8-شطرنج با ماشین قیامت

9-ابوذر

10-ابوطالب

11-انک ان یتیم نظر کرده1و2

12_عشق علیه اسلام

13_دستور زبان عشق

14_سه گانه(اقلیت /گریه های امپراطور/ان ها)

15_ارمیا

16-طوفان دیگری در راه است

17_خاک های نرم کوشک

18_نور الدین پسر ایران

19_خاطرات عزت شاهی

20_خاطرات مرضیه دباغ

21_خاطرات مستر همفر

22-رد خون روی برف یا در برف بزرگشو دخترم

23_کرشمه خسروانی  یا مخالف بیداد به سبک همایون

24-مردی از جنس نور

25_از به

26_دسته یک

27_شنام

29-دوستان خداحافظی نمیکنند

30-انا هنوز می خندد

31-گرای 270 درجه

32-شهابی در شب

33-اخر شاهنامه

34-مفاتیح الحیاه

35-نه ده

36-در تکاپوی معنا

37-انگاه پس از تندر

38-خدمات متقابل ایران و اسلام1و2

39-خاطرات تفحص

40-داستان یک انسان واقعی

خوشحال می شم بدونم چند تا رو خوندید و کدوم ها رو ...و در کل نظرتون چیه؟

/ 9 نظر / 10 بازدید

سلام دوست عزیز وب مفیدوجالبی دارید.سالم باشید.[گل]

سلام دوست عزیز وب مفیدوجالبی دارید.سالم باشید.[گل]

سلام دوست عزیز وب مفیدوجالبی دارید.سالم باشید.[گل]

؟

بعضی هاش رو خوندم مطهری کلا عالیه حالا هر کدومش که باشه چون بنیان فکری رو درست میکنه و باهاش می تونی یه دنیا فلسفه درست کنی مثلا فصل اول و دوم مقالات فلسفی اش انسان کاملش رو اگه نخوندید از دست ندید که معرکه است حقوق زن در اسلام رو هم که حتما خوندید دیگه راستی من هنوز منتظر نقدتون به اون مطلبی که گفته بودم هستم که چرا ما نتونستیم یه راه ارتباط همه پسند برای انتقال عقایدمون به نسل امروز پیدا کنیم و دلیلش چیه و چی کار باید کرد؟ نسل امروز دنبال چیه که ما نمی تونیم اون رو بهش بدیم و چرا از اسلام در حال فاصله گرفتنه؟

حقایق را بیابید

کتاب هایی که از سید مهدی شجاعی نوشتید را به دلایل جهت گیری های سیاسی نویسنده نخوانده ام (مختصری از جهت گیری های ایشان)مگر نه تا الان خوانده شده بود هرچند به احتمال زیاد هیچ چیز بدی در آن ننوشته است. کتاب مفاتیح الحیاه در حال خوانده شدن است و کتاب بسیار زیبایی است. البته با این که من کتاب را دوست دارم ولی انتظار من را برآوده نکرده است به جز قسمت هایی از آن. کتاب های شهید مطهری بی نهایت عالی است.و بین این 40 کتاب می درخشد. از مصطفی مستور هم یک کتاب خواندیم که فکر کنم دیگر سر کتاب هاش به این سادگی ها نروم. بعد از این که کتاب تمام شد حس می کردم 70 درصد از این ها که خواندم وقت تلف کردن بود. هرچند دا کتاب معروفی است و احتمالا در آینده خوانده می شود ولی به این کتاب ها علاقه ندارم. حدس می زنم کتاب نور الدین پسر ایران هم همین طور باشد. کتاب آنک آن یتیم نظر کرده در لیست هست.

حقایق را بیابید

آفتاب در حجاب سید مهدی شجاعی را قبلا خوانده بودم. انشا الله در آِینده بقیه کتاب هایش نیز خوانده خواهد شد

حقایق را بیابید

دیروز تصمیم گرفتم کتاب های سید مهدی شجاعی را بخوانم بلاخره ایشان هم با قلم خود قصد گسترش اسلام را دارند اگر یک جهت گیری هم می کنند نظرشان هست و خاصیت جمهوری این است که نظرات مخالف در یک جامعه وجود دارد. کتاب کشتی پلو گرفته: در مقدمه کتاب ذکر می کند حضرت زینب(س) سرشان را به کجاوه کوبیدند که این زیاد مستدرک نیست. در فصل سوم در ضمن اشاره به مهاجرت حضرت علی(ع) و افرادی چون حضرت فاطمه (س) و ... به حدیث مشهور لافتی الا علی... اشاره می کند که شان نزول این حدیث مربوط به جنگ احد است. در انتهای فصل هفتم موردی را اشاره می که در جریان آن حضرت زهرا(س) فریاد می زنند که این با توجه به شان بسیار بالای حضرت بعید به نظر می رسد. در کل کتاب بسیار خوبی بود که زندگی حضرت فاطمه (س) را به گونه ای خاص و جذاب بیان می کند.

حقایق را بیابید

پست بالا کمی به هم ریخته است! همه این 25 مورد که شانزدهم مرداد آقا به آن اشاره کردند و همچنین مواردی را که قبلا ذکر کردند درست است. ولی مشکل این جاست که یک صدم این ها در دانشگاه ها اجرا نمی شود. چرا؟؟؟

حقایق را بیابید

هر کدوم از ما باید از خودش شروع کنه -درست است هم خود هم دیگران مثلا مورد مطالعه کتاب های شهید مطهری باید از خودمون شروع کنیم تا بقیه هم الگو بگیرن -خیلی ها کتاب نمی خوانند دیگر چه برسد به کتاب های شهید استاد مطهری! بهترین کتاب هایی که اگر بخوانند کتاب های دکتر شریعتی است که آن هم می خوانند که خوانده باشند! بازهم می گویم اگر بخوانند ماها همه فقط خیلی خوب حرف می زنیم هیچ کی عمل نمی کنه!!!!می شیم قول بدون عمل - این را قبول ندارم همه مشکلات که به خاطر کارهای ما نیست.